Rada naukowa

Przewodniczący: Piotr Uziębło (Polska)

Członkowie:

  • Marek Chmaj (Polska)
  • Tímea Drinóczi (Brazylia)
  • Jan Filip (Czechy)
  • Iván Halász (Węgry)
  • Jerzy Jaskiernia (Polska)
  • Agnė Juškevičiūtė-Vilienė (Litwa)
  • Tomáš Majerčák (Słowacja)
  • Gabriella Mangione (Włochy)
  • Tomasz Milej (Kenia)
  • Maja Nastić (Serbia)
  • Jānis Pleps (Łotwa)
  • Thomas Schmitz (Indonezja)
  • Oleksandr Skrypniuk (Ukraina)
  • Miruna Tudorascu (Rumunia)
  • Murat Tumay (Turcja)
  • Marcin Wiącek (Polska)
  • Bernd Wieser (Niemcy)
  • Mustafa Yasan (Turcja)

Komitet redakcyjny

  • Redaktor naczelny: Sabina Grabowska (Uniwersytet Rzeszowski)
  • Zastępca redaktora naczelnego: Anna Młynarska-Sobaczewska (Instytut Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk)
  • Sekretarz: Joanna Juchniewicz (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie), Radosław Grabowski (Uniwersytet Rzeszowski)
  • Redaktor prowadzący: Szymon Gumienik

Redaktorzy tematyczni:

  • organy władzy publicznej: Agnieszka Bień-Kacała (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu), Anna Frankiewicz-Bodynek (Uniwersytet Opolski)
  • systemy praw i wolności człowieka: Andrzej Bisztyga (Uniwersytet Zielonogórski), Krzysztof Wygoda (Uniwersytet Wrocławski)
  • władza sądownicza: Marcin Dąbrowski (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie), Agnieszka Gajda (Uniwersytet Gdański)
  • władza wykonawcza: Przemysław Mijal (Uniwersytet Szczeciński), Jerzy Rychlik
  • integracja europejska: Ryszard Balicki (Uniwersytet Wrocławski), Ilona Grądzka (Katolicki Uniwersytet Lubelski)
  • systemy konstytucyjne: Krzysztof Eckhardt (Wyższa Szkoła Prawa i Administracji Rzeszowska Szkoła Wyższa), Krzysztof Prokop (Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach),
  • systemy polityczne: Jacek Zaleśny (Uniwersytet Warszawski), Joanna Marszałek-Kawa (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu)
  • samorząd terytorialny: Artur Olechno (Uniwersytet w Białymstoku), Anna Chorążewska (Uniwersytet Śląski)
  • systemy rządów: Sławomir Patyra (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie), Małgorzata Lorencka (Uniwersytet Śląski),
  • prawo parlamentarne: Andrzej Jackiewicz (Uniwersytet w Białymstoku), Piotr Czarny (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie)
  • systemy wyborcze: Konrad Składowski (Uniwersytet Łódzki), Krzysztof Urbaniak (Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu)

Redaktorzy działów „Przeglądu Prawa Konstytucyjnego”

I. Artykuły:

  • Ryszard Balicki (Uniwersytet Wrocławski)
  • Anna Frankiewicz-Bodynek (Uniwersytet Opolski)
  • Agnieszka Gajda (Universytet Gdański)
  • Andrzej Jackiewicz (Uniwersytet w Białymstoku)

II. Sprawozdania, Recenzje: 

  • Małgorzata Lorencka (Uniwersytet Śląski)
  • Krzysztof Urbaniak (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu)

III. Glosy:

  • Piotr Czarny (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie)
  • Artur Olechno (Uniwersytet w Białymstoku)
  • Krzysztof Wygoda (Uniwersytet Wrocławski)

IV. Kronika Naukowa:

  • Przemysław Mijal (Izba Radców Prawnych - Szczecin)
  • Jerzy Rychlik (Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie)

Redaktor językowy: Szymon Gumienik

Redaktor statystyczny: Agnieszka Jeran

Redaktor techniczny: Paweł Kucypera

Projekt okładki: Krzysztof Galus

Korekta: Zespół

Wiadomość do:

 

 

© 2017 Adam Marszałek Publishing House. All rights reserved.

Projekt i wykonanie Pollyart