Działy Przeglądu Prawa Konstytucyjnego
- Artykuły
W tym dziale publikowane są recenzowane artykuły naukowe, które przedstawiają określone zagadnienie naukowe w sposób oryginalny i twórczy, problemowy albo przekrojowy oraz są opatrzone przypisami i bibliografią, a także streszczeniami w języku polskim i angielskim, słowami kluczowymi w języku polskim i angielskim.
- Varia
W tym dziale publikowane są recenzowane artykuły naukowe, które przedstawiają określone zagadnienie naukowe w sposób oryginalny i twórczy, problemowy albo przekrojowy oraz są opatrzone przypisami i bibliografią, a także streszczeniami w języku polskim i angielskim, słowami kluczowymi w języku polskim i angielskim, ale ich tematyka nie łączy się ściśle z materią naukową.
- Polemiki
W tym dziale publikowane są recenzowane polemiczne artykuły naukowe w których autorzy przeciwstawiają się opinii wyrażonej wcześniej na jakiś ważny temat przez innego badacza, starając się udowodnić, że jest ona błędna oraz są opatrzone przypisami i bibliografią, a także streszczeniami w języku polskim i angielskim, słowami kluczowymi w języku polskim i angielskim.
- Glosy
W tym dziale publikowane są recenzowane glosy, które w sposób naukowy komentują orzeczenia, tj. przedstawiają ocenę treści rozstrzygnięcia i poglądów wypowiedzianych przez sąd w uzasadnieniu; nie muszą dotyczyć całości problematyki zawartej w rozstrzygnięciu albo uzasadnieniu. Przedmiotem glosy może być jeden wybrany problem prawny. Ponadto są opatrzone streszczeniami w języku polskim i angielskim, słowami kluczowymi w języku polskim i angielskim oraz przypisami i bibliografią.
- Recenzje
W tym dziale publikowane są recenzowane teksty recenzji, czyli ocen utworów naukowych. Jest to ocena krytyczna, musi więc zawierać nie tylko sam opis, ale też opinię autora recenzji o danym tekście.
- Artykuły recenzyjne
W tym dziale publikowane są recenzowane artykuły recenzyjne, czyli oceny utworów naukowych wraz z ich oceną krytyczną, poszerzoną o analizę naukową zagadnień związanych z recenzowanym tekstem wraz z opinią autora recenzji o danym tekście oraz są opatrzone przypisami i bibliografią, a także streszczeniami w języku polskim i angielskim, słowami kluczowymi w języku polskim i angielskim. Artykuł recenzyjny jest rozbudowaną formą recenzji.
- Noty
W tym dziale publikowane są recenzowane teksty not, to znaczy syntetycznych ocen utwo-rów naukowych. Jest to ocena krytyczna, musi więc zawierać nie tylko sam opis, ale też opinię autora recenzji o danym tekście. Nota jest krótszą formą recenzji.
- Sprawozdania
W tym dziale publikowane są recenzowane teksty sprawozdań, to znaczy relacji, opisów z wydarzeń naukowych przygotowanych na podstawie autentycznych, samodzielnie zebranych informacji przedstawionych w porządku chronologicznym oraz zakończonych podsumowaniem i wyrażających opinię autora tekstu o danym wydarzeniu.
- Komunikaty
W tym dziale publikowane są recenzowane komunikaty, tj. skrócone do minimum opisy wstępnych badań, które są w toku, a głównym ich celem jest „rezerwowanie” tematu, w momencie kiedy ma się interesujące wyniki badań w ważnej i aktualnej tematyce, która prawdopodobnie jest też badana przez innych naukowców. Komunikaty posiadają zwykle tylko opis badań i ich krótką dyskusję.
- Eseje naukowe
W tym dziale publikowane są recenzowane eseje naukowe, czyli teksty naukowe zazwyczaj krótkie, ale w zwięzły sposób prezentujący analizowane zagadnienie. Zawiera tezy lub hipotezy, które są poparte argumentami i dowodami, a autor przedstawia własne wnioski i refleksje na temat tematu.
- Kronika Naukowa
W tym dziale publikowane są informacje o wydarzeniach związanych z ludźmi nauki, w szczególności badaczami związanymi z nauką prawa konstytucyjnego oraz systemami politycznymi. Publikowane są wspomnienia o wybitnych przedstawicielach nauki, a także informacje o awansach naukowych.