O nas
Misja:
„Świat Idei i Polityki” to czasopismo naukowe Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, w którym od 2001 roku publikowane są artykuły oraz recenzje autorów z Polski i zagranicy. Od początku istnienia periodyku, intencją redaktorów jest ukazywanie na jego łamach rozmaitych, zmiennych w czasie i przestrzeni aspektów polityki. Jest to również miejsce spotkań różnych tradycji i dyscyplin naukowych. Recenzowane teksty publikowane są w języku polskim, jak i ojczystych językach autorów zagranicznych.
Zakres tematyczny czasopisma:
- nauki o polityce,
- systemy polityczne,
- myśl polityczna,
- ideologie polityczne,
- teoria polityki,
- socjologia polityki,
- komunikowanie polityczne,
- międzynarodowe stosunki polityczne,
- polityka narodowościowa,
- integracja europejska,
- polityka społeczno-gospodarcza,
- najnowsza historia polityczna,
- marketing polityczny,
- ruchy polityczne,
- bezpieczeństwo,
- administracja publiczna,
- nauki prawne.
Publikacja artykułów jest bezpłatna.
Ewaluacja:
Punktacja Ministerstwa Edukacji i Nauki – 20 pkt.
Prawa autorskie i uprawnienia:
Czasopismo w pełni publikowane jest na licencji Open Access CC BY-NC-ND.
Redakcja „Świata Idei i Polityki” wyraża zgodę na umieszczanie opublikowanych artykułów (oraz artykułów przyjętych do druku) na stronach internetowych autorów, a także wskazanych przez nich stronach internetowych jednostek naukowych i repozytoriów (np. academia.edu). Ponadto zezwala się na wykorzystanie opublikowanych artykułów na potrzeby dydaktyczne autora, a także ich niekomercyjne rozpowszechnianie, w tym w książkach autorskich. Inne formy wykorzystywania opublikowanych artykułów (oraz artykułów przyjętych do druku) wymagają zgody ze strony wydawcy.
Podczas rozpowszechniania lub wykorzystywania artykułów prosimy o podanie pełnego zapisu bibliograficznego, odwołania do strony internetowej SIiP oraz wskazanie odpowiedniego identyfikatora cyfrowego DOI.
Redakcja czasopisma naukowego „Świat Idei i Polityki” przyjęła zasady etyki publikacyjnej zgodne z wytycznymi COPE – Komitetu do spraw Etyki Publikacyjnej i stosuje je w pełni od 2017 roku. Standardy etyczne czasopisma i polityka antyplagiatowa Redakcji wyjaśnione są na stronie internetowej tytułu, zaś autorzy zobowiązani w oświadczeniu do potwierdzenia, że ich praca spełnia przyjęte standardy etyki publikacyjnej.